LatvianRussian (CIS)
Sākums Energoaudits

Kas ir Energoaudits

Kas ir Energoaudits?

Energoaudits jeb enerģētiskais audits ir mājas apsekošanas un analīzes procedūra, kuras mērķis ir noteikt enerģijas plūsmas mājā, un atrast un izvērtēt enerģijas taupīšanas iespējas. Tas sniegs Jums iespēju palūkoties uz Jūsu māju no speciālista viedokļa.

Kāpēc jāveic energoaudits?

Ja Jūs vēlaties samazināt izmaksas par apkuri, paaugstināt komfortu telpās un pilnveidot savu ēku, bet Jūs neesat īsti pārliecināti, ko darīt, kā darīt un kāds no tā būs ieguvums, energoaudits ir tieši tas, kas Jums vajadzīgs:

Energoaudits sniegs Jums iespēju novērtēt, kādi pasākumi jāveic ēkā, lai samazinātu siltumenerģijas patēriņu

Tā kā energoefektivitātes pasākumi ir dažādi, tie nes arī dažādu ieguvumu, tādēļ veiktie aprēķini parādīs, kāds ieguvums būs no katra pasākuma un kādos energoefektivitātes pasākumos ieguldītie līdzekļi visātrāk atmaksāsies

Būtiski ir ne tikai saprast, ko vajag darīt, bet arī zināt, kā pareizi realizēt ieceres. Arī uz šo jautājumu atbildes Jums sniegs pieredzējuši speciālisti

Kas ir energoefektivitātes pasākumi?
Energoefektivitātes pasākums ir ēkas pilnveidošanas projekts, kā rezultāts ir enerģijas patēriņa samazināšana. Tiek panākta enerģijas lietderīgāka izmantošana, tiek uzlabots komforta stāvoklis telpās. Tā kā tiek samazinātas izmaksas par enerģiju, tas nozīmē, ka energoefektivitātes pasākumos ieguldītie līdzekļi atmaksājas, tieši tādēļ bankas labprāt kreditē šādus projektus.

Vai ir iespējams samazināt rēķinu par apkuri?
Rēķinu par apkuri var samazināt tad, ja mājā (vai dzīvoklī) veic energoefektivitātes pasākumus, bet pirms tam ir jānoskaidro, ko būtu jādara, kā būtu pareizi jārealizē pasākumi un kāds būs ieguvums. Uz šiem jautājumiem atbild speciālisti energoaudita atskaitēs.

Vai energoaudits nozīmē ēkas siltināšanu?
Enerģijas patēriņu ēkā ietekmē ne tikai ēkas konstrukcijas, bet arī laika apstākļi, ēkas novietojums, apkures sistēma, iedzīvotāju ieradumi un daudzi citi faktori. Energoaudita laikā visas šīs sistēmas tiek analizētas, un uzlabojumi tiek ieteikti katrai no šīm sistēmām.

Cik izmaksā energoaudits?
Energoaudita izmaksas ir atkarīgas no objekta sarežģītības, energoaudita detalizētības līmeņa un Jūsu papildus prasībām, bet parasti energoaudita izmaksas sastāda tikai nelielu daļu no kopējā projekta.

Kas jādara pēc energoaudita?
Energoaudita atskaitē speciālisti norāda pasākumus, kas veicami siltumenerģijas taupīšanai, tiek norādītas arī to prognozētās izmaksas un paredzamais siltumenerģijas ietaupījums. Pasākumus bez izmaksām un ar zemām izmaksām var veikt nekavējoties, ja tiek nolemts ieviest apjomīgus pasākumus, tiek ieteikts izskatīt iespēju ņemt kredītu, šādus kredītus šobrīd izsniedz vairākas bankas, un uzrakstīt projektu uz ES līdzfinansējumu līdz 60% kompensācijas. Jāņem vērā, ka pēc lēmuma pieņemšanas līdz darbu uzsākšanai nepieciešams nokārtot dažādas formalitātes, kas prasa laiku, parasti 2-3 mēnešus.


 
Aptauja Renovācija
Kādi Renovācijas darbi ir vissefektīvākie