LatvianRussian (CIS)
Sākums Vēja enerģija

Vēja enerģija

Vēja enerģija

Viens no atjaunojamas enerģētikas perspektīviem attīstības virzieniem ir vēja enerģētika. Ieskatoties vēsturē, mēs uzzināsim, ka vēja dzirnavas tika izmantotas Senajā Persijā jau 2. gadsimtā pirms mūsu ēras, un tās tiek minētas ikvienas valsts folklorā, ieskaitot arī Latviju. Ir īstais laiks pievērsties senajam tradīcijām citā, augstu tehnoloģiju līmenī.
veja-energija
Modernie vēja ģeneratori ar zemāku un vidēju jaudu ir spējīgi efektīvi strādās rajonos ar tādu vidēju gada vēja ātrumu, kas nepārsniedz 3.5 metrus sekundē. Izmantojot tos var ne tikai nodrošināt elektroenerģijas piegādi tīklā, bet arī risināt citas energoapgādes problēmas. Tieši tāpēc vēja ģeneratori kļūst aizvien populārāki to māju īpašnieku vidū, kas ir izvietoti attālumā no centralizētas energopiegādes tīkliem. Un ja pat Jūs esat pieslēgts centralizētai elektroapgādes sistēmai, vēja enerģijas izmantošana ļaus nozīmīgi samazināt ģimenes budžeta tēriņus un būs videi draudzīga.


Daudzdzīvokļu mājai koplietošanas elektroenerģijas vajadzību segšanai ar nosacījumu, ka gada vidējais vēja ātrums ir augstāk nekā 4 metri sekundē ir nepieciešama vēja iekārta ar jaudu:

  • Ap 500 W, lai nodrošinātu pamata vajadzības elektroenerģijas patēriņam – ielas un mājas apgaismojums, ieejas durvju, kāpņutelpas un pagraba apgaismojums, video novērošanas sistēmas, siltummezgla un citas mazas jaudas slodzes.
  • No 1,5 līdz 4KW, lai nodrošinātu karstā ūdes apgādi. Stipra vēja periodos enerģijas pārpalikumus var izmantot telpu apkurei.

Vēja enerģijas izmantošanas priekšrocības:

Naudas ekonomija
Nav nepieciešamas izejvielas un nerodas atkritumi
Neatjaunojamu energoresursu izmantošanas samazinājums°
Izmaksu par kurināmo un elektrību nozīmīga ekonomija
Elektroenerģijas piegādes neatkarība un stabilitāte                                                       
Modernas „vēja dzirnavas” kalpos kā īsts dekors Jūsu mājai
 
vetrogenerator osta5